Kolme IoT-pilottia vauhdittavat suomalaista digikehitystä

Martela, Snellman Pro ja Finnsementti hakivat keväällä kumppaneita IoT-kehitysprojekteihin, joiden on määrä nostaa heidän liiketoimintansa uudelle tasolle. DNA:n mahdollistaman avoimen innovaatiokilpailun kautta mieluisat kumppanit ja lähestymistavat löytyivätkin, ja kiinnostavat pilotit heidän kanssaan alkavat tänä syksynä.

Finnsementti lähtee kehittämään ennakoivia huoltokäytäntöjään yhteistyössä turkulaisen Fideran kanssa. Lisäksi Fidera toteuttaa Snellman Pron pilotin, joka keskittyy ruokahävikin vähentämiseen ja työtehon parantamiseen. Martela puolestaan valitsi kumppanikseen Perfektion, jonka kanssa käyttäjien kokemukset on määrä saada mukaan työympäristöjen kehitykseen.

Katso videolta, millaisia pian käynnistyvät pilotit ovat!

 

Seuraa kisan etenemistä osoitteessa dna.fi/iotnextlevel ja somekanavissa aihetunnisteella #iotnextlevel.

Mikäli teidänkin yrityksenne on IoT-hankkeen kynnyksellä, lataa maksuton opas ja lue, mitä onnistunut IoT-projekti edellyttää verkkoyhteyksiltä!

Avainsanat:

IoT Innovaatio

Lue lisää uudesta työstä

3/2023 DNA Yrityksille

Ollos huoleti! Selausturvalla suojaat työntekijöiden surffailun mobiiliverkossa

Huijausyrityksiä on yhä vaikeampi tunnistaa – teknologia tulee apuun, kun työ valuu kiinteiden verkkojen ulkopuolelle.
3/2023 DNA Yrityksille

Tietotyöläiset työskentelevät tulevaisuudessakin hybridisti – Millaiset yhteydet paikkariippumaton työnteko vaatii?

Hybridityöskentelyssä työpiste vaihtelee.
3/2023 DNA Yrityksille

Matter yhdistää eri valmistajien älylaitteet turvallisesti

Matter-standardi edistää sitä, että erimerkkiset älylaitteet toimisivat yhteen luotettavasti.
3/2023 DNA Yrityksille

Työmatka odottaa – muista ainakin nämä asiat puhelimen käytöstä

EU:n ulkopuolella mobiilidatan käytön hinta voi päästä yllättämään.

Hyödynnetäänkö teillä jo uuden työn mahdollisuuksia? Ota yhteyttä – katsotaan yhdessä parhaat ratkaisut yrityksellesi.