Blogit

DNA valitsi Cisco Jasperin IoT Connectivity -yhteistyöhön

DNA valitsi Cisco Jasperin IoT Connectivity -yhteistyöhön. DNA Control Centerin ansiosta yritykset voivat hallinnoida M2M-liittymiään helposti ja itsenäisesti, sekä luoda näppäriä automaatiosääntöjä IoT-palveluilleen.

Videolla DNA:n IoT-johtajat Esa Kinnunen ja Markus Puukki ja tekninen IoT Connectivityn asiantuntija Kimmo Liikonen kertovat, mihin tarpeisiin alusta vastaa ja kuinka sen saa käyttöönsä.

 

Harkitseeko teidänkin yrityksenne IoT:n hyödyntämistä omassa liiketoiminnassaan? Lataa opas ja lue, miten DNA Control Center auttaa hallinnoimaan käytössä olevia liittymiä ja niiden kustannuksia.

Avainsanat:

IoT M2M Innovaatio

Lue lisää uudesta työstä

Artikkeli
5/2025 DNA Yrityksille

Sujuvaa surffailua uuden ajan Yrityslaajakaistalla – lisäturvaa Turvallisesta nettiselauksesta

Blogi
5/2025 Anna-Mari Ylihurula

Datakeskusten kerrannaisvaikutukset ovat pohja kestävälle kasvulle ja kansalliselle turvallisuudelle

Artikkeli
5/2025 DNA Yrityksille

Kolme kysymystä ja vastausta – näin pääset hyvään vauhtiin tietoturvassa!

Artikkeli
5/2025 DNA Yrityksille

Supattelua kahvipöydässä vai hedelmällistä yhteistyötä – vinkit monisukupolvisen työyhteisön johtamiseen

Artikkeli
5/2025 DNA Yrityksille

DNA:n uudet toimitilat vastaavat hybridin työelämän tarpeisiin – ”Luottamukseen vastataan luottamuksella”

Teknologiatrendit 2025

Teknologian vuosi 2025 on lunastusten aikaa: tekoälylle asetetut odotukset alkavat konkretisoitua, siviili- ja puolustusteknologioiden käyttöulottuvuudet laajenevat ja yritysten kestävän kehityksen tavoitteita jalkautetaan käytäntöön.

Mitkä trendit tulevat vaikuttamaan merkittävästi tulevaisuuteemme niin arjessa kuin sen ulkopuolella?

 

Pysy digitalisaation vauhdissa.

Tilaa DNA Yrityksille -uutiskirje sähköpostiisi!

Hyödynnetäänkö teillä jo uuden työn mahdollisuuksia? Ota yhteyttä – katsotaan yhdessä parhaat ratkaisut yrityksellesi.