100 Koulua -hanke innovoi oppimisen uusiksi

100 Koulua -hankkeessa etsitään ja kehitetään sata uutta koulutusinnovaatiota. DNA:n Hanna Haapakoski kertoo, missä hankkeessa mennään ja miksi DNA on siinä mukana. Hanna paljastaa myös kaksi omaa suosikkihankettaan!

 


Lue lisää hankkeesta: https://hundred.fi/fi. Oppimisen ja koulun muutosta käsitellään myös Tulevaisuuden oppiminen -minidokumentissamme. Kurkkaa sekin!

Avainsanat:

Yritysvastuu Hyväntekeväisyys

Lue lisää uudesta työstä

11/2023 DNA Yrityksille

NIS2-direktiivi on yrityksille mahdollisuus – Näin ennakoit ja rakennat kestävää liiketoimintaa

NIS2-direktiivi vahvistaa kyberuhkien torjuntaa.
11/2023 DNA Yrityksille

Ennakointi voi pelastaa liiketoimintasi jatkuvuuden – Miten yrityksesi on varautunut poikkeustilanteisiin?

Geopoliittisen tilanteen kiristyminen ja sen mukanaan tuomat ennalta arvaamattomat seuraukset vaikuttavat yritysten toimintaympäristöön.
Tiedätkö milloin kannattaa vaihtaa liittymää – 7 kysymystä yrittäjien yhteyksistä.
11/2023 DNA Yrityksille

Yrittäjä, tiedätkö milloin kannattaa vaihtaa liittymää?

Nämä 7 kysymystä mietityttävät yrittäjiä.
11/2023 DNA Yrityksille

DNA:n yritysliiketoiminnan uusi johtaja: "Suunnittelu on hyvä, toimintaan yhdistettynä parempi"

Anna-Mari Ylihurula aloitti DNA:n yritysliiketoiminnan johtajana elokuun 2023 alussa.

Hyödynnetäänkö teillä jo uuden työn mahdollisuuksia? Ota yhteyttä – katsotaan yhdessä parhaat ratkaisut yrityksellesi.