Blogit

DNA Control Centerin avulla pienikin yritys voi tarjota IoT-palveluita

Monipuolisia digitaalisia terveydenhuoltopalveluita tarjoava Medixine hallinnoi IoT-yhteyksiään DNA Control Centerin avulla. Päinvastoin kuin muut IoT-hallinnointialustat, DNA Control Center skaalautuu näppärästi pienenkin firman tarpeisiin.

Videolla Medixinen teknologiajohtaja Otto Teinonen kertoo, mitä asioita he liittymänhallintatyökalulla hoitavat ja kuinka sen käyttöönotto sujui.

Harkitseeko teidänkin yrityksenne IoT:n hyödyntämistä omassa liiketoiminnassaan? Lue, miten DNA Control Center auttaa hallinnoimaan käytössä olevia liittymiä ja niiden kustannuksia.

Avainsanat:

IoT M2M

Lue lisää uudesta työstä

Artikkeli
6/2025 DNA Yrityksille

Tekoäly ja edistyksellinen automaatio suojaavat kellon ympäri – DNA SOC tunnistaa poikkeamat väsymättä

Artikkeli
6/2025 DNA Yrityksille

Jarno Limnéll: ”Organisaatioiden kannattaa korvata sana kyberturvallisuus sanalla luottamus”

Artikkeli
6/2025 DNA Yrityksille

DNA:n ja WithSecuren kumppanuus tähtää kokonaisvaltaisempaan tietoturvaan – erityisesti pienten ja keskisuurten yritysten tarpeet huomioiden

Artikkeli
6/2025 DNA Yrityksille

Mitä isompi organisaatio, sitä kimurantimpi kyberturva

Artikkeli
6/2025 DNA Yrityksille

Kasvun tekijät: Lapin Arvokiinteistöt on rakentanut liiketoimintansa rohkeuden ja rehellisyyden varaan 

Teknologiatrendit 2025

Teknologian vuosi 2025 on lunastusten aikaa: tekoälylle asetetut odotukset alkavat konkretisoitua, siviili- ja puolustusteknologioiden käyttöulottuvuudet laajenevat ja yritysten kestävän kehityksen tavoitteita jalkautetaan käytäntöön.

Mitkä trendit tulevat vaikuttamaan merkittävästi tulevaisuuteemme niin arjessa kuin sen ulkopuolella?

 

Pysy digitalisaation vauhdissa.

Tilaa DNA Yrityksille -uutiskirje sähköpostiisi!

Hyödynnetäänkö teillä jo uuden työn mahdollisuuksia? Ota yhteyttä – katsotaan yhdessä parhaat ratkaisut yrityksellesi.