Emilialle Appari-kesä oli unelmien kesäduuni.

Emilialle Appari-kesä oli unelmien kesäduuni

Moi, olen Emilia ja tämän kesän olen suhaillut Transporterilla ympäri Oulun seutua kesätyössäni Aputyttö Annukkana.

Kesätyö Apparina on tarjonnut juuri sitä, mitä haaveilinkin: itsenäistä työtä, autolla ajelua ja ihmisten auttamista. Myös blogaaminen ja kuulumisten päivittely esim. radioon on ollut mukavaa lisähommaa kaiken kantamisen ja parkkeeraamisen sivussa.

Kasasin yhteen fiiliksiäni koko Appari-kesästä myös videolle. Katso se alta!

 

 

Katso vapaat päivät Espoon, Vantaan ja Oulun varauskalentereista, ja varaa Appari käyttöösi!

Tsekkaa myös muiden Appareiden, Siirin ja Tanelin, videot.

Avainsanat:

Liikkuva työ

Lue lisää uudesta työstä

Artikkeli
EU-lippuja liehumassa vienosti tuulessa alakulmasta kuvattuna.
8/2026 DNA Yrityksille

AI Act kiristää tekoälyn pelisääntöjä – nämä asiat yrityksen pitää nyt huomioida

Artikkeli
Henkilö maksaa ulkona älykellolla, toinen henkilö pitää maksulaitetta kädessään.
8/2026 DNA Yrityksille

5.5G tuo valokuidun varmuuden mobiiliverkkoon – näin teollisuus ja tapahtumat hyötyvät

Blogi
DNA:n teollisista ja tuotannollisista palveluista vastaava Business Line Lead Tapio Ranta istuu portaikossa katsoo sivulle ja hymyilee.
8/2026 Tapio Ranta

Katseet taivaalle! 5.5G, reuna ja tekoäly droonien valvonnassa

Artikkeli
Hymyilevä silmälasipäinen nainen seisoo lääkärin vastaanotossa, jonka takana on suomenkielinen kyltti.
8/2026 DNA Yrityksille

Kasvun tekijät: Oriveden ja Lempäälän lääkäriasemilla rakennetaan ihmisen kokoista menestystä

Artikkeli
Probot Oy:n veljekset Antti ja Matti Tikanmäki seisovat humanoidirobotin vieressä.
8/2026 DNA Yrityksille

Humanoidirobotit kolistelevat pian työpaikkojen ovia – Mitä tekemistä niille annettaisiin?

Teknologiatrendit 2026

Vuosi 2026 on käytännönläheisten innovaatioiden, vanhojen toimintamallien uudistamisen sekä inhimillisen kanssakäymisen aikaa. Suurin murros saatetaan kokea ihmisen ja koneen välisen symbioosin saralla, sillä tekoälytyökalujen kehittyessä myös digi-inhimillisen vuorovaikutuksen lait kirjoitetaan uusiksi – kuljettaen ihmiskuntaa kohti uuden älyn aikakautta.

 

Pysy digitalisaation vauhdissa.

Tilaa DNA Yrityksille -uutiskirje sähköpostiisi!

Hyödynnetäänkö teillä jo uuden työn mahdollisuuksia? Ota yhteyttä – katsotaan yhdessä parhaat ratkaisut yrityksellesi.